K této veřejnoprávní stanici jsem se na svém blogu již opakovaně vyjádřil. Prvních pět dnů poslechu tohoto moderního a nekonzervativního rádia v kabátě od paní Tachecí v tom negativním smyslu slova skutečně předčilo veškerá moje očekávání.
- Skončili schopní ( např. pan Hoffmann, pan Kroc, paní Klusáková a další)
- Nastoupili všeho schopní ( jména možno doplnit dle individuálního pohledu, nerad bych na někoho zapomněl).
- K obsahu mluveného slova jsem v minulosti neměl připomínky. Někteří noví moderátoři „funí“ do mikrofonu, nemluví češtinou ale „češtincem“, pokud použiji výraz mého pana profesora jazyka českého. Některé moderátorky musí urychleně k panu profesorovi Higginsovi trénovat správnou výslovnost alespoň těch amerických měst, ve kterých v současnosti probíhají primárky.
- Forma mluveného slova. Moderátoři přešli na kadenci rychlých opakovacích zbraní, jinými slovy na agresivní intonaci komerčních stanic. A komerční stanice právě kvůli odpuzující formě „češtince“ prostě ze zásady neposlouchám.
- O hudebním vysílání již neřeknu raději vůbec nic.
Takhle si prostě vysílání veřejnoprávního rozhlasu nepředstavuji. Nejsem sám, stačí se podívat na diskusi na portál Radiožurnálu.
Proto jsem bytostně přesvědčen o tom, že paní Tachecí tuto „vlajkovou lodˇ“ neochvějně nasměrovala na kurs Titanicu.
Blahopřeji.
dovětek – 7. ledna 12,00. Slyšíte to ticho? Po týdnu nové tváře RŽ je ticho. Očekával jsem čtení oslavných dopisů, emailů, nebo SMS od nadšených moderně naladěných posluchačů. Je ticho! Čekal jsem osobně vystoupení paní ředitelky Tachecí třeba o tom, jak se jí v nekonečně krátké době podařilo oddělit zrno od plev a zbavit se starých, konzervativních, neperspektivních posluchačů. Je ticho! Na webu ČRo je dnes velmi potřebná anketa o konání OH v Praze. I to vše o něčem svědčí.
dovětek 16. ledna zdroj RRTV: Tisková zpráva z 1. zasedání, konaného ve dnech 8.1. 2008 – 9. 1. 2008
Ta zpráva je dlouhá jako Lovosice, a Radiožurnálu jsou věnovány dokonce dva řádky:
– na základě řady podnětů se dle §5 písm. a) zákona č. 231/2001 Sb. obrací na Radu ČRo se žádostí o sdělení jejího postoje ke stížnostem na nový formát ČRo 1.